RESULTS and TABLES:

Four Oaks and District Winter League:Coronation Shield:Preliminary Round:- Boldmere St Mikes 11 (R.Hawker 100b,3×100,118,120, B.Linnecor 128, M.Wild 140, D.Fletcher 2×100, C.Millward jnr 3×100, S.Edwards 2×100, C.Millward snr 101b,135,100,140,180) Walmley CSC Arrows 4 (M.Willetts 100, P.Moran 135, S.Wilson 100b,121, D.Perry 100, K.Green 120b,2×100,2×140,111f), Boldmere Tap 6 (J.Alexander 100,140, A.Nicholls 100,140, S.Alexander 180,100, J.O’Connor 100, N.Garbett 2×100,140) Walmley CSC Flights 9 (G.Baxter 100, T.Tyrie 2x160b,2×140,125,100, J.Kavanagh 121, I.Taylor 100, G.Gaughan 2×140,3×100), Deers Leap 7 (Tom Ross 101b,140,100, K.Lambeth 2×100, A.Kimberley 3×100) Castle Vale Residents 8 (R.Vann 100,125,180, W.Beard 100, L.Vann 2×100, R.Barritt 100, C.Hough 100), Drakes Drum 11 (J.Mahon 100,180, M.Deathridge 100,121, R.Hasluck 117, K.Brown 120,121, A.Day 100b,140,137) The Black Signets 4 (A.Carter 100b,128,100,103b,140, A.Ashford 101b,100b,2×100,134, K.Knox 100, Trevor Doyle 110b,100), Golden Hind 14 (G.Kimberley 100,118f,2×121, A.Stainfield 100, Andy Kimberley 100b,2×100,140, D.Pickering 100, T.O’Kereke 120b, P.Locke 120b,135, T.Taylor 140) Rosey Mac’s 1 (E.Groves 140, J.Cox 125), Old Oscott Arrows 8 (M.Maher 2×100,140, M.Trayhern 135, D.Parsons 112b,100,2×140, M.Page 2×100, D.Page 2×100,117,123) Bishop Vesey 7 (A.Jones 140, C.Sammons 120b, N.Sammons 140, N.Smallwood 120b,130b,2×100,125b, A.France 152b,140,100,125, D.Walton 100,180), Red Lion 7 (M.Gaughan 123, I.Matthews 125,100,135,140, M.Corfield 120, B.Hughes 100,2×140, J.Collins 101b, T.Vickers 2×100, D.Lowe 116, R.Lowe 2×100) Erdington Arrows 8 (J.Green 125, S.Coates 126, K.Smith 3×100, T.Colley 135,100,140, M.Phillips 100, R.Bazeley 125), Rosey’s Chaps 6 (P.Ellis 121,153,121, M.Clarke 100, G.Averill 3×100) Pint Pot Flights 9 (P.Smith 3×100, M.O’Driscoll 100, N.Robbins 130b,100, P.Robbins 100), Sutton Sports 4 (D.Carter 128, G.Hinett 140,2×100, R.Hinett 120,100) Oscott Social Club 11 (G.Bushell 123,100,149f,140, D.Shannon 100b,135, I.Lloyd 100,140, A.Whitehouse 140, D.Hodgkins 140, P.Graham 100), The Boat 11 (M.Partridge 160b,100,121,2×140,180, J.Prince 2×140,180, K.Deeley 140,2×100, K.Reynolds 3×100,120,121,180,119) Rosey Mac’s Leopard 4 (J.Liggins 3×100,121,109f, K.Shorthouse 100, L.Shorthouse 2×140,2×100, S.Shorthouse 100, S.Pritchett 2×100, B.Liggins 152b,2×100), The Digby 9 (K.Tooze 100, A.Linehan 2×100,140,180, H.Sadler 2×100, L.Cooksey 140,3×100,100f) Oscott Sports 6 (M.Bowles 100, N.Hawkley 2×100,140, J.Tolley 171), The Towers 9 (A.Poyner 100, S.Bell 2×100, D.Stride 100, D.Munge 100, J.Addison 100b,3×100) St Thomas Arrows 6 (G.Lynch 140, J.Lynch 137,100, R.Nelson 3×100).

———————————

Stourbridge and District Monday Night League:Game 16:- Bird (Wordsley) 6 Rose and Crown 3, Hop House 7 Kingswinford Conservative Club 2, Ten Arches ‘A’ 5 Gate Hangs Well 4, Britannia 6 Glasscutters 3, Fox Inn (Lye) 3 Lion (Stourbridge) 6, Bird (Stourbridge) 4 Church Tavern 5, Stourbridge RBL 3 Brickmakers Arms 6, Swan 5 Gigmill 4, Hare and Hounds 0 British Oak 9.

P W L F A Pts
Brickmakers Arms 16 16 0 117 27 32
Britannia 16 14 2 103 41 28
Ten Arches 16 12 4 97 47 24
Gate Hangs Well 16 11 5 82 62 22
Hop House 16 11 5 81 63 22
Bird (Wordsley) 16 10 6 82 62 20
Stourbridge RBL 16 10 6 77 67 20
Glasscutters 16 10 6 72 72 20
British Oak 16 9 7 90 54 18
Church Tavern 16 9 7 72 72 18
Swan (Kingswinford) 16 8 8 69 75 16
Bird (Stourbridge) 16 6 10 66 78 12
Rose and Crown (Wordsley) 16 5 11 67 77 10
Gigmill 16 4 12 62 82 8
Lion (Stourbridge) 16 4 12 57 87 8
Fox Inn (Lye) 16 3 13 40 104 6
Hare and Hounds 16 1 15 36 108 2
Kingswinford Cons Club 16 1 15 24 118 2

———————————

Stourbridge and District Wednesday Night League:Game 8:- Gigmill 0 Ten Arches ‘A’ 7, Swan ‘B’ 1 Bird (Wordsley) 6, Ten Arches ‘B’ 4 Gate Hangs Well 3, Bell 4 (C.Hodgetts 140b) Church Tavern ‘A’ 3 (C.Dakin 146b), Brickmakers Arms 4 Fox Inn (Lye) 3, Church Tavern ‘B’ 5 Holly Bush 2, Ashwood ‘B’ 6 Caves 1, King Arthur 2 Swan ‘A’ 5 (J.Pickett 152b), Wombourne Cricket Club 6 Ashwood ‘A’ 1, Wilson Hall had a bye.

P W L F A Pts
Wilson Hall 7 7 0 31 18 14
Bird (Wordsley) 7 6 1 35 14 12
Ashwood ‘B’ 8 6 2 38 18 12
Swan ‘A’ 7 6 1 33 16 12
Ten Arches ‘B’ 7 6 1 32 17 12
Brickmakers Arms 8 6 2 34 22 12
Bell 8 5 3 28 28 10
Ten Arches ‘A’ 8 4 4 30 26 8
Wombourne Cricket Club 8 4 4 28 28 8
Fox Inn (Lye) 7 4 3 23 26 8
King Arthur 8 3 5 29 27 6
Swan ‘B’ 8 3 5 24 32 6
Gigmill 8 3 5 21 35 6
Gate Hangs Well 7 2 5 25 24 4
Ashwood ‘A’ 7 2 5 21 28 4
Caves 7 2 5 21 28 4
Church Tavern ‘B’ 8 2 6 22 34 4
Church Tavern ‘A’ 7 0 7 12 37 0
Holly Bush 7 0 7 10 39 0

———————————

Rowley Monday Night League:Game 29:- Fairfield 3 Cottage 6 (Lewis Bowen 180), Windmills End 3 Hare and Hounds 6, Cradley Sports and Social Club 6 Spring Meadow 3, Ex Servicemen’s ‘A’ 7 Ex Servicemen’s ‘B’ 2, Tividale FC 3 (Jason Tart 180) Bell 6, Wonder 7 Bulls Head 2, Three Diamonds 4 Loyal Lodge 5, Ivy Bush 1 George 8 (Mathew Tedstone 7 darts game).

P W L F A Pts
Bell 30 29 1 218 52 58
George 30 26 4 206 64 52
Cradley Sports & Social Club 30 26 4 179 91 52
Ex Serviceman’s ‘A’ 30 22 8 171 99 44
Tividale FC 29 18 11 137 124 36
Ivy Bush 29 17 12 130 131 34
Cottage 30 16 14 144 126 32
Fairfield 29 16 13 132 129 32
Three Diamonds 30 12 18 129 141 24
Windmills End 30 12 18 115 155 24
Hare and Hounds 30 10 20 100 170 20
Spring Meadow 30 9 21 102 168 18
Loyal Lodge 30 8 22 99 171 16
Ex Serviceman’s ‘B’ 30 6 24 105 165 12
Wonder 30 6 24 90 180 12
Bulls Head 29 5 24 84 177 10

———————————

Small Heath League:Week 14:- East Birmingham Allotment Holders Association 8 (N.Parsonage 2×140,100, C.Wyatt 100,100f, N.Davis 2×100,140, M.Cooper 140, P.Webster 140,120b,100, T.White 125,123) Sheldon Marlborough Flights 1 (A.McCarthy 131, A.Ridgeway 160b), Heartlands Club 8 (I.Jones 100b, Jim Frost 2×100,107f,140, John Frost 140, S.Cain 100b, B.Lysaght 100,105b, D.McCormack 140,100,101) Wagon and Horses 1 (A.Cheshire 100,105, M.Tilley 100,120b,121, M.Maloney 102b, S.Facey 100b, M.Looby 135f, D.Rivitt 136), Cob’s Bar 4 (A.Lattimer 123,140, D.Shakespeare 100) Emerald Club 5 (M.O’Sullivan 115b, P.Hopkins 100, D.Willis 100b).

P W L F A Pts
EBAHA 13 13 0 100 17 26
Heartlands Club 14 12 2 105 21 24
Emerald Club 14 5 9 47 79 10
Wagon and Horses 13 5 8 39 78 10
Cob’s Bar 14 3 11 45 81 6
Sheldon Marlborough Flights 14 3 11 33 93 6

———————————

Sedgley and Gornal Tuesday Night League:Game 8:- Old Bulls Head 4 Gornal Labour Club 5, Meadow Lark 3 Jolly Crispin 6, Netherton Cricket Club 8 Red Cow 1, New Inns 9 Hilly House 0, Lamp Tavern 6 Chainyards 3, White Lion 6 Gornal British Legion 3, Pensnett Liberal Club 5 Five Ways 4.

P W L F A Pts
Lamp Tavern 8 8 0 50 22 16
Netherton Cricket Club 8 8 0 47 25 16
Old Bulls Head 8 7 1 53 19 14
Gornal Labour Club 8 5 3 45 27 10
New Inn 8 5 3 43 29 10
Gornal British Legion 8 4 4 41 31 8
Jolly Crispin 8 4 4 33 39 8
Red Cow 8 3 5 31 41 6
Meadow Lark 8 3 5 29 43 6
White Lion 8 3 5 29 43 6
Five Ways 8 2 6 26 46 4
Pensnett Liberal Club 8 2 6 25 47 4
Chainyard 8 1 7 27 45 2
Hilly House 8 1 7 25 47 2

———————————

Netherton Thursday Night League:Game 27:- Fairfield 3 Riddins Tavern 6, Townsend Social Club 3 Bulls Head 6, Dudley Ex Serviceman’s Club 5 White Horse 4.

P W L F A Pts
Dudley Ex Serviceman’s 25 23 2 159 66 69
Riddins Tavern 27 21 6 150 93 63
Bulls Head 24 19 5 143 73 57
Townsend Social Club 26 13 13 127 107 39
White Horse 25 10 15 99 126 30
Fairfield 26 8 18 107 127 24
Netherton Conservative Club 26 4 22 81 153 12
Saracens Head 20 2 18 34 146 6

———————————

Shirley and District Monday Night League:Week 26:- Legion Royals 0 Highwood 9 (A.Foulkes 180,17 darts game, J.Buckingham 180, J.Jennings 16 darts game), Dunky’s Boys 8 Shirley Spartac 1, Wharf 6 Legion Flights 3 (J.Good 144f, N.Porter 102f), The Short Shafts 4 Cider House 5, Saracens Misfits 5 Bears 4, Blue Bell 3 Saracens Jesters 6 (L.Harris 180), Lodge 7 Sharmans Cross 2, HSDT had a bye.

P W L F A Pts
Dunky’s Boys 24 23 1 171 45 46
Highwood 25 23 2 169 56 46
Lion 23 20 3 140 67 40
Lodge 24 19 5 151 65 38
Wharf 24 17 7 152 64 34
Bears 25 17 8 141 84 34
Legion Flights 25 15 10 143 82 30
Saracens Misfits 24 13 11 102 114 26
Cider House 23 12 11 102 105 24
Drawbridge 24 10 14 109 107 20
Legion Royals 24 9 15 80 136 18
Saracens Jesters 23 6 17 77 130 12
HSDT 24 5 19 78 138 10
Blue Bell 24 4 20 62 154 8
Sharmans Cross 25 4 21 58 167 8
Plume of Feathers 16 4 12 49 95 8
Shirley Spartac 23 0 23 23 184 0

———————————

Kings Norton League:Game 13:- Rubery RBL 2 (P.Medlicott 100, J.Higgins 112b, I.Medlicott100,133,136,120b,9 darts game, J.Ford 100b,105b) Bournbrook 5 (T.Jeffs 100, D.Collins 100, T.Cullen 140, K.Mason 120b,9 darts game, M.Bathurst 104, R.Chambers 100, L.Arnold 140), Coppice 5 (A.Chidley 125,121, K.Manger 100, C.Heath 125,140, M.Mooney 140, D.Crook 101, A.Chidley 180) Dingle 2 (A.Bailles 100×2, D.Hopkins 120, A.Faulkner 100 100F 120, A.Chatterton 112B, M.Ferriday 100b), Weoley Hill 0 (H.Taylor 121, M.Lloyd 126f, L.Allen 100,140, N.Procter 2×100, P.Draper 121) E57 7 (D.Logan 2×100,120b, M.Ellis 100,125, N.Porter 2×100, T.Roberts 101b,11 darts game), Grant Arms 2 (P.Taylor 105,120, S.Campbell 100, S.Hale 125, P.Smith 120b, M.Kearvey 105) Cock Inn 5 (P.Hughes 100,120b, M.Naylor 125,129f, L.Fox 100,114, A.Vaughan 100,101b, K.Vaughan 100,100b), Kings Norton Ex Serviceman’s Club 3 (D.Whitecombe 100, M.Bloomer 121, P.Corbett 177, T.Shaw 140) Harborne C.Fox 4 (P.Sitshebo 140, S.Adams 100, A.Harvey 2×100, A.Poolton 121, M.Poolton 125,120b), Thurlestone 7 (B.Andrews 100b, R.Waldron 100,140, D.Garfield 100,125,136, C.Micklewright 115b) Kings Heath 0 (A.Homer 140, D.Parish 112).

P W L F A Pts
Avenue C Fox 12 12 0 68 16 24
Cock Inn 13 10 3 63 28 20
Rubery RBL 13 10 3 62 29 20
E57 13 10 3 59 32 20
Bournbrook 13 9 4 56 33 18
Grant Arms 13 7 6 44 47 14
Thurlestone 13 6 7 43 47 12
Weoley Hill 13 6 7 42 49 12
Kings Norton Ex Serviceman’s 13 5 8 38 53 10
Harborne C Fox 13 4 9 40 51 8
Coppice 13 3 10 30 61 6
Dingle 13 2 11 28 63 4
Kings Heath 13 0 13 15 76 0

———————————

Pip Club League:Belgrave Cup:Division One:- Belgrave Sports and Social Club (Ian Turner 152b,146b) beat Birchmoor Club (Paul Vyse 180,112f, Mark Young 120b), Belgrave Club (Nathan Jackson 180, Martin Cairns 160b) beat Globe (Wilnecote, Dave Barker 120b), Dolphin Wanderers and Sports Bar ‘180’ had a bye, Division Two:- Pip Club (ian Beattie 120b) beat Dolphin (Leighton Massey 100b), Progressive Club (Mick Roe 108b) beat Aldergate Club, Old Liberal House and Kettlebrook Club had a bye.

———————————

Shirley Legion Double Top League:Week 1:- Colin Geens 1 Gary Cleverley 3, Martyn Hick 2 Ben Quadri 2, Sean Talbot 1 Kyle Bevan (15 darts game,180) 3, Emmet Leonard 3 Jack Barrows 1, Wayne Clarke 3 Steve Harper 1, Mark Henderson (138f) 3 Dave Heighway 1, Craig Clarke 3 Tony Daly 1, John Smyth (180,16 darts game) 4 Chris Thomas snr 0, Chris Thomas jnr (122f) 1 Luke Harris 3, Steve Harper 1 Gary Cleverley 3, Jordon Ottley (180,100f) 4 Lee Lattimer 0, Mark Henderson (180) 1 Craig Clarke 3, Sam Hicks 2 Luke Sahota 2, Emmet Leonard (116f) 3 Jordon Ottley 1, Ben Quadri 3 Colin Geens 1, Chris Thomas jnr 4 John O’Sullivan 0, Tony Daly (102f) 4 John O’Sullivan 0, Chris Thomas snr 2 Antony Daly (15 darts game,126f) 2, Luke Sahota (180) 1 Wayne Clarke 3, Luke Harris 1 Dave Fisher 3, Sam Hicks 2 Jack Barrows 2, Lee Lattimer 1 Sean Talbot (18 darts game) 3, Kyle Bevan 4 Dave Fisher 0, Martyn Hicks 1 Antony Daly 3, Jordon Ottley 3 Wayne Clarke 1, Dave Heighway 2 John Smyth 2.

P W D L F A Pts
Jordan Ottley 3 2 0 1 8 4 8
Kyle Bevan 2 2 0 0 7 1 7
Wayne Clarke 3 2 0 1 7 5 7
Craig Clarke 2 2 0 0 6 2 6
Gary Cleverley 2 2 0 0 6 2 6
Emmet Leonard 2 2 0 0 6 2 6
John Smyth 2 1 1 0 6 2 6
Antony Daly 2 1 1 0 5 3 5
Ben Quadri 2 1 1 0 5 3 5
Tony Daly 2 1 0 1 5 3 5
Chris Thomas jnr 2 1 0 1 5 3 5
Luke Harris 2 1 0 1 4 4 4
Mark Henderson 2 1 0 1 4 4 4
Sean Talbot 2 1 0 1 4 4 4
Sam Hicks 2 0 2 0 4 4 4
Dave Fisher 2 1 0 1 3 5 3
Jack Barrows 2 0 1 1 3 5 3
Dave Heighway 2 0 1 1 3 5 3
Martyn Hicks 2 0 1 1 3 5 3
Luke Sahota 2 0 1 1 3 5 3
Chris Thomas snr 2 0 1 1 2 6 2
Colin Geens 2 0 0 2 2 6 2
Steve Harper 2 0 0 2 2 6 2
Lee Lattimer 2 0 0 2 1 7 1
Thomas Bent 0 0 0 0 0 0 0
Mick Bown 0 0 0 0 0 0 0
Ken Hopton 0 0 0 0 0 0 0
Brian Lawton 0 0 0 0 0 0 0
Steve Sidwell 0 0 0 0 0 0 0
Adam Stuart 0 0 0 0 0 0 0
John O’Sullivan 2 0 0 2 0 8 0

———————————

Sheldon and District Winter League:Week 7:Premier Division:- Kingshurst Labour Club 5 Mackadown Social 4, Sheldon Dukes 2 (Lee Molyneux 120f,9 darts game) Dunky’s Boys 7, Sheldon Marlborough Arrows 5 (Dale Evans 10 darts game), Highwood Gerry’s Boys 6 (Nigel Byrne 100f) East Birmingham Allotment Holders Association 3, Langley Arrows had a bye, Division One:- Hornet 7 (Mick Avery 119f) Lyndon Old Boys 2, Maggies 5 Willclare Sports and Social 4, Shirley Misfits 4 (Kieron Murray 10 darts game) The Dingle 5, Yardley Ex Colts 4 Yardley Arms 5, Crown-Forget-Me-Not had a bye, Division Two:- Hampton and Solihull CC 1 Holy Souls 8, The Raven 5 (Simon Davis 180) Small Heath Gardeners 4, CCC’s 5 Crown Arrows 4, Meadway Sports and Social 5 Inn on the Green 4, Langley Flights 4 Sheldon Marlborough Ridge 5.

Premier Division

P W L F A Pts
Highwood Gerry’s Boys 6 5 1 37 17 10
Langley Arrows 6 4 2 31 23 8
Dunky’s Boys 5 4 1 26 19 8
Sheldon Marlborough Arrows 5 3 2 24 21 6
Raven Arrows 5 2 3 23 22 4
Kingshurst Labour Club 6 2 4 24 30 4
Mackadown Social 6 2 4 24 30 4
Sheldon Dukes 6 2 4 19 35 4
E.B.A.H.A. 5 1 4 17 28 2
             
Division One P W L F A Pts
Hornet 7 7 0 41 22 14
Dingle 6 4 2 29 25 8
Lyndon Old Boys 6 4 2 27 27 8
Crown-Gorget-Me-Not 6 3 3 28 26 6
Yardley Ex Colts 5 2 3 23 22 4
Shirley Misfits 6 2 4 26 28 4
Maggies 6 2 4 23 31 4
Yardley Arms 6 2 4 23 31 4
Willclare Sports and Social 6 1 5 23 31 2
Division Two P W L F A Pts
Holy Souls 7 7 0 47 16 14
Meadway Sports and Social 7 6 1 42 21 12
Sheldon Marlborough Ridge 7 4 3 30 33 8
Inn on the Green 6 3 3 30 24 6
Hampton and Solihull CC 6 3 3 25 29 6
CCC’s 7 3 4 27 36 6
Raven 6 2 4 25 29 4
Langley Flights 6 2 4 18 36 4
Crown Arrows 5 1 4 18 27 2
Small Heath Gardeners 7 1 6 26 37 2

———————————

Brierley Hill Monday Night League:Singles Knockout:Quarter-Finals:- Justine Moss 2 Chris Smith 0, Richard Jones 1 Bob Weatherall 2, Rob Rubery 2 Howard Wakefield 0, John Colley 2 Joe Poole 0, Semi-Finals:- Rob Rubery 2 Justine Moss 0, Bob Weatherall 2 John Colley 1, Final:- Rob Rubery 3 Bob Weatherall 1.

———————————

Brierley Hill Friday Night League:Week 1:- Dudley Sports 5 Delph Bell ‘A’ 2, Netherton Cricket Club 5 Glasscutters 2, Brickmakers Arms ‘A’ 3 Brickmakers Arms ‘B’ 4, British Oak 7 Miners (Wollescote) 0, Delph Bell ‘B’ 3 Gornal British Legion 4.

P W L F A Pts
British Oak 1 1 0 7 0 2
Dudley Sports 1 1 0 5 2 2
Netherton Cricket Club 1 1 0 5 2 2
Brickmakers Arms ‘B’ 1 1 0 4 3 2
Gornal British Legion 1 1 0 4 3 2
Brickmakers Arms ‘A’ 1 0 1 3 4 0
Delph Bell ‘B’ 1 0 1 3 4 0
Delph Bell ‘A’ 1 0 1 2 5 0
Glasscutters 1 0 1 2 5 0
Miners (Wollescote) 1 0 1 0 7 0

———————————

Silver End Sunday Morning League:3 A-Side Knockout:- M.Rowley, S.Breeze, P.Wakeman 4 D.Cooper, S.Guest, H.Wakefild 3, G.Churchill, J.Truman, G.Cartwright 7 N.Cooper, M.Watson, J.Hughes 0, D.Hand, J.Roberts, M.Cullis 0 P.Nicholls, B.Davies, I.Davies 7, C.Hadlington, C.Skelding, G.Jackson 6 A.Hill, M.Perks, G.Greenaway 1, C.Nicholls, R.Riaz, D.Moreton 3 P.Homer, A.Bennett, J.Hendley 4, S.Tibbetts, A.Taylor, S.Davies 2 B.Perry, C.Pickett, W.Fenning 5,  D.Brown, A.Tonks, S.Billingham 5 S.Downing, S.Wise, S.Baker 2, S.Harper, S.Pirronet, S.Lambert 0 A.Nicholls, R.Bowen, B.Watts 7.

———————————

Camp Hill League:Singles Knockout:Last Eight Qualifiers:- Pete Yardley, Mark Turner, Jaquie Francis (New Inn), Simon Edwards (White Swan Nomads), Joseph Nolan (Marlborough Stars), Mark Coles, Nathan Prentice (Tyseley WMC), Phil Hughes (Emerald Club).

———————————

Wolverhampton Tuesday Night League:Week 30:Singles Division:- Mount Tavern 3 Gilberts Bar 4, Pendulum 0 Penn Bowling 7, Railway 4 Village Inn 3, Riley’s ‘C’ 6 Dog and Partridge 1, Yale Club 5 Wednesfield Conservative Club 2, Doubles Division:- Mount Tavern 1 Gilberts Bar 2, Pendulum 0 Penn Bowling 3, Railway 3 Village Inn 0, Riley’s ‘C’ 3 Dog and Partridge 0, Yale Club 2 Wednesfield Conservative Club 1, Bull, Jones Road, Riley’s ‘A’ and Wednesfield Legion had a bye.

Singles League P W L F A Pts
Riley’s ‘C’ 23 23 0 128 33 46
Gilberts Bar 26 20 6 110 72 40
Railway 23 20 3 109 52 40
Bull 24 17 7 104 64 34
Wednesfield Cons 25 15 10 91 84 30
Wednesfield Legion 23 14 9 79 82 28
Jones Road 24 11 13 89 79 22
Dog and Partridge 23 9 14 75 86 18
Village Inn 23 9 14 75 86 18
Mount Tavern 23 9 14 71 90 18
Penn Bowling 24 9 15 69 99 18
Riley’s ‘A’ 25 7 18 68 107 14
Yale Club 23 4 19 62 99 8
Pendulum 23 2 21 39 122 4
Doubles League P W L F A Pts
Riley’s ‘C’ 23 22 1 53 16 44
Railway 23 21 2 54 15 42
Bull 24 17 7 46 26 34
Gilberts Bar 26 15 11 42 36 30
Jones Road 24 13 11 41 31 26
Mount Tavern 23 12 11 39 30 24
Yale Club 23 12 11 33 36 24
Wednesfield Cons 25 10 15 37 38 20
Wednesfield Legion 23 10 13 31 38 20
Penn Bowling 24 9 15 30 42 18
Village Inn 23 9 14 29 40 18
Riley’s ‘A’ 25 8 17 27 48 16
Dog and Partridge 23 6 17 22 47 12
Pendulum 23 4 19 17 52 8

———————————